top of page
Breakfast Served
2021_MXNS_LOGO+TAGLINE_RGB hi res (2).jpg
Logos Share_Merieux_ENG.png
מילודע לוגו לחתימה.jpg

חברת פודטק?
יש לנו משהו טוב בשבילך!

שר יעוץ והדרכה, מעבדות מילודע, חברות בת של Mérieux NutriSciences מחויבות למענה מלא עבור חברות הפודטק הישראליות - החל משלב פיתוח המוצר ועד הגעתו למדף בתחומי המעבדה, הרגולציה, איכות ובטיחות המוצר והקיימות.

 

חברותנו מספקות מענה מקיף זה מתוך אמונה כי תעשיית הפודטק תשנה את פני האנושות לטובה, אנחנו שותפים למטרה וגאים להיות חלק מהתהליך. לא בכדי בין לקוחותנו נמנות כמה מחברות הפודטק המבטיחות בישראל, חברות המזון הגדולות במשק וחברות מתחומים נוספים.

 

המענה ניתן אל מול הרגולטור, המשקיעים והלקוחות, זאת תוך עמידה ברמת המקצועיות הגבוהה ביותר, תחת סטנדרט איכות בלתי מתפשר, עם הכלים, המכשור והקשרים הנדרשים למענה מקיף ומלא ובשפה העברית.

 

נשמח לעמוד לרשותכם ולתאם עמכם פגישת היכרות ללא מחויבות.

Food on Ice

רגולציה
Better Food

יצור, שיווק ומכירה של מזון מצריכים עמידה בדרישות הרגולטוריות בשוק היעד הספציפי, כאשר התאמה לשוק יעד אינה בהכרח רלוונטית לשווקי יעד אחרים.

דרישות אלו הן לרוב סבוכות, מאתגרות ושונות בכל יעד ועל כן מחייבות בידע, ניסיון ומשאבים ניכרים, במיוחד כאשר מדובר ברכיבי מזון חדשניים, טכנולוגיות חדישות או שימוש בחומרים / ציוד שלא נעשה בהם שימוש קודם לכן.

היכרות עם הרגולציה הכרחית כבר בשלבי הפיתוח הראשונים. זאת על מנת להימנע מתהליכים רגולטוריים סבוכים ושאינם נחוצים - למשל מציאת חלופות עבור חומרי גלם שאינם מותרים לשימוש.

הבנת המסלול הרגולטורי הנכון תאפשר הקצאת משאבים מתאימה, קיצור תהליכי הפיתוח, הגעה לשוק ובניית תוכנית עסקית מדויקת שתשמש את החברה במהלך סבבי הגיוס.

לחברת שר יעוץ והדרכה היכרות מעמיקה עם "השפה הרגולטורית" בישראל ובשווקי יעד מגוונים מחוצה לה, ניסיון עשיר בעבודה רגולטורית עם סטרטאפים במזון, מארג קשרים מקצועיים עם חברת האם, משרדי עו"ד ויועצים רגולטוריים המתמחים במזון.

כל אלו מאפשרים מתן מעטפת רגולטורית מלאה משלב הרעיון ועד לשיווק המוצרים ביעדים שונים בעולם, בין היתר:

 • סקירת הסטטוס הרגולטורי של המוצר/ טכנולוגיה

 • בניית תוכנית עבודה לעמידה בדרישות הרגולטוריות בשווקי יעד מגוונים

 • רישום מזון חדש (Novel Food) בישראל, השוק האירופי (EU) ועוד.

 • עמידה בדרישות/ רישום מוצרים או טכנולוגיות בארה"ב לפי המסלולים הרלוונטיים:

 • (GRAS (Generally Recognized As Safe

 • FCM – Food Contact Materials

 • NDI - New Dietary Ingredients

 • Food additives

 • בניית/ התאמת סימון אריזות לכלל שווקי היעד

 • ניהול רגולציה במיקור חוץ לחברות וליווי שוטף במענה לצרכי רגולטורים, משקיעים, לקוחות וספקים

Grocery Basket
Food on Ice
Lab Grown Meat

שירותי מעבדה
Better Health

החדשנות שמביא איתו עולם הפודטק, מצריך פתרונות חדשניים גם בעולמות בדיקות המעבדה. זאת על מנת להוכיח לרגולטור, למשקיעים ולקהל הלקוחות העתידי כי המוצר אכן בטוח לצריכה ואיכותי.

 

מעבדות מילודע מנגישות את תחום בדיקות המעבדה לעולם הפודטק תוך מתן מענה רחב לאתגרים כגון כמויות נמוכות במיוחד של המוצר הנבדק, פיתוח שיטות חדשות על מנת לבדוק את המוצר, שינוע ושימור דוגמאות בתנאים מיוחדים, תוך התחשבות בייחודיות של כל מוצר.

קבוצת מריו הינה מהבודדות בעולם היודעות לספק את שירותי בדיקות ה- Digestibility Studies במעבדה המתמחה בכך באיטליה. סדרת בדיקות חדשנית זו מאפשרת להראות את השפעות המוצר על מערכת העיכול בגוף האדם, ונדרשת ע"י הרגולטורים ברחבי העולם לצורך הוכחת בטיחותו למשל כחלק מתהליך הכרה כ- Novel Food.

 

צוות המעבדה בישראל ובמרכזי הפיתוח בעולם מעניק שירותי יעוץ והכוונה על בדיקות המעבדה המומלצות לביצוע בשלבי הפיתוח השונים ובמוצר הסופי ומפיק בסופו של תהליך פרוטוקולים של בדיקה ודוחות אנליטיים.

Food on Ice

קיימות
Better World

 • בניית אסטרטגיית קיימות

לתעשיית המזון, כפי שאנחנו מכירים אותה קיימת השפעה אדירה על הסביבה (משאבי מים, שטחים פתוחים, מגוון ביולוגי, פסולת, פליטות גזי חממה וכו') על החברה (העסקת שוויונית, קשרים עם הקהילה ומניעת רעב) ועל קשרי ממשל (נגישות למזון, בטיחות מוצר, רווחת בע"ח וכו').

מעבר להזדמנות הכלכלית הגדולה שפיתוחי ה-Food Tech  טומנים בחובם, מרביתם פועלים גם לשינוי אופן צריכת המזון, כך שיהיה בר קימא.

חברתנו מיעצת בנושאי גיבוש אסטרטגיית קיימות (ESG) ע"י ביצוע בנצ'מארק, ניתוח המצב הקיים וסיוע בבניית תוכנית עבודה אסטרטגית לטווח הארוך ולטווח הקצר. 

 • מחקר LCA ותביעת רגל פחמנית

בשנים האחרונות הן הצרכנים והן המשקיעים שמים דגש על ההשפעות הסביבתיות השונות שיש למוצר, בכל שלבי מחזור החיים שלו. כפועל יוצא של הבנה זו, פותחה מתודולוגיית LCA -  Life Cycle Assessment.

מטרת שיטה זו היא ניתוח כמותי ומהימן של מכלול ההשפעות הסביבתיות של מוצרים או שירותים במגוון היבטים סביבתיים, כגון: צריכת אנרגיה ופליטת גזי חממה, השפעה על שכבת האוזון, טביעת הרגל הפחמנית או המימית שלו, אפשרות ניצולו בתום חייו, ניצול הקרקע הדרוש בייצורו ועוד.

שימוש מושכל במתודולוגיה זו יהווה כלי לסטרטאפ לקביעת אסטרטגיית פיתוח מוצר סביבתי יותר וגם לקביעת אסטרטגיה שיווקית, הן מול הלקוח הסופי והן מול המשקיעים, על בסיס מידע מספרי מדויק ומבוסס נתונים מדעיים ומקצועיים (ובכך להימנע מ-Green Wash).

גישת מחקר ה-LCA תיקבע על סמך צרכי הארגון ויכולה להכיל ניתוח השוואתי או מחקר מבוסס דרישות חיצוניות כגון סימון ע"ג המוצר או התעדה (למשל EPD).

Garbage Bin
Food on Ice
Food on Ice

בטיחות המוצר
Better Food

בריאות הציבור והבטחת בטיחות המוצר הינם הדאגה הראשונה של כל מי שעוסקים במזון, כמו גם הדרישה הראשונה של כל רגולטור בכל שוק יעד בעולם.

 

חברת שר יעוץ והדרכה מספקת מעטפת מקצועית לאורך שלבי תכנון המפעל והקמת מערכת בטיחות המזון:

 

 • ניתוח סיכונים מתודי (HACCP by Design) בשלבי פיתוח המוצר

 • בדיקת תכנון המפעל המיועד ליצור המוצרים בהיבטים של תנאי יצור נאותים

 • כתיבת פרשה טכנית כחלק מתהליך קבלת רישיון היצרן

 • הקמת מערכת ניהול איכות ובטיחות המזון

 

בניית תשתית בתחום בטיחות המזון נדרשת כחלק מתהליך קבלת רישיונות והיתרים ועמידה בדרישות לקוחות ותקנים בינל"א.

Food on Ice

בדיקות סנסוריות
Better Food

הצלחת מוצר בשוק מונעת משילוב של אלמנטים של חווית הלקוח מהמוצר – מאפיינים סנסוריים, תדמית המותג, מחיר ואריזה.

מדידת האלמנטים הסנסורים של מוצר בשלב הפיתוח קריטית להצלחתו בשוק.

ב- Mérieux NutriSciences, אנחנו אוספים מידע על מנת לקבל הבנה טובה יותר של התנהגות הלקוחות והשוק ולאפשר ללקוחותנו להתאים את המוצרים המפותחים לצרכי השוק והעדפת הלקחות. הבדיקות מבוצעות בהתאם לתקנים מחמירים בתחום ותוך שימוש בציוד מתקדם.

בדיקות סנסוריות מבוצעות לפי צרכי הלקוח ויכולות לכלול:

 • בדיקה של פאנל מומחים שמפיק פרופיל סנסורי

 • סקרי לקוחות בשווקי יעד ברחבי העולם

 • מבחני טעימה בבית הלקוחות באופן המדמה צריכה יומיומית של המוצר הנבדק

 • מבחני השוואה סנסוריים אל מול מוצר מוביל בקטגוריה

Beer Samplers
Food on Ice
Laboratory

בדיקות ולידציה
Better Health

בדיקות מעבדה לסביבת העבודה ולמוצר הסופי הינן מדגמיות, ולכן לא מספקות מענה מלא לבטיחות ובקרה על תהליך ייצור המזון. 

על מנת לוודא כי תהליך העבודה תקין וכי הוא מוביל למוצר שעומד בדרישות האיכות של הארגון ובדרישות הרגולציה, יש לבצע ולידציה לתהליכי העבודה בדגש על תהליכים המכילים נקודות בקרה קריטיות (CCP).

מעבדות מילודע מסיעת לחברות פודטק בהגדרת תהליכי הולידציה הנדרשים (לדוגמה ניקוי וחיטוי, חיי מדף, אריזה וכיוצ"ב), תכנון וכתיבת פרוטוקול משותף לואלידציה, ביצוע התהליך בפועל וכתיבת דוח ואלידציה. 

אנו מחויבים למערכת הבטחת איכות המחמירה והקפדנית של קבוצת Merieux NutriSciences המבטיחה לכם את איכות הבדיקות הגבוהה ואמינות תוצאות מעולה, לצד הידע המקצועי המעודכן ביותר

במעבדות מילודע קיים צוות לביצוע ואלידציות לתהליכים וכן ייעוץ מקבוצה בינלאומית העוסקת בנושא

bottom of page